GENIRE: Põlvkonnad ja põlvkondade vahelised suhted kujunevas infoühiskonnas

Põhiautorid

Veronika Kalmus on Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi sotsioloogia professor. Peamised uurimisvaldkonnad on sotsialiseerumine, põlvkondadevahelised suhted, meedia- ja ajakasutus ning väärtused siirdekultuuris. Ta on avaldanud arvukalt artikleid rahvusvahelistes teadusajakirjades ja kogumikes, sh ajakirjades Childhood, Children & Society, Cyberpsychology: Journal of Psychosocial Research on Cyberspace, Discourse & Society, Journal of Children & Media, Journal of Computer-Mediated Communication, Journal of Curriculum Studies ja Young.

E-post: veronika.kalmus@ut.ee

Andra Siibak on Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi meediauuringute vanemteadur. Peamised uurimisvaldkonnad on seotud sotsiaalmeedia kasutuspraktikatega, privaatsusega internetis ning internetikasutuse sotsiaalse vahendamisega. Ta on avaldanud arvukalt artikleid rahvusvahelistes teadusajakirjades ja kogumikes, sh ajakirjades Social Media + Society, Cyberpsychology, Journal of Computer-Mediated Communication, Journal of Technology in Human Services, Nordic Journal of Digital Literacy ja Young.

E-post: andra.siibak@ut.ee

Lukas Blinka on vanemteadur Masaryki ülikooli sotsiaalteaduskonnas, kus ta loeb sotsiaal- ja meediapsühholoogia kursusi. Tema praegused uurimishuvid on seotud uue meedia (ülemäärase) kasutamise mõjudega indiviidi heaolule, sh online-mängudega ja veebikasutusega seksuaalsetel eesmärkidel.

E-post: lukasblinka@gmail.com

Signe Opermann on Tartu Ülikooli teaduskommunikatsiooni peaspetsialist. Tema 2014. aastal kaitstud doktoritöö keskendus uudistemeedia kasutusele ja meediarepertuaaridele erinevates põlvkonnagruppides. 2016. aastal algav järeldoktori projekt käsitleb „sotsiaalse kiirenduse“ fenomeni ja selle tajumist infoühiskonna tingimustes ning lähtub samuti põlvkondlikust perspektiivist.

E-post: signe.opermann@ut.ee

kristi_vinter.jpg Kristi Vinter on eelkoolipedagoogika valdkonna uurija ja õppejõud. Tema uurimishuvideks on meediakasvatuse võimalused erinevates koolieelsetes lasteasutustes ning väikeste, alla 8aastaste laste õpivõime ja -võimalused erinevate meediavormide ja digivahendite abil. Kristi töötab Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi direktorina.

E-post: kristi.vinter@tlu.ee

Kristiina Kruuse on meedia ja kommunikatsiooni doktorant Tartu Ülikoolis. Tema uurimishuviks on laste meediatarbimine, meedia mõjud ning tarbimiskultuur. Ta töötab turu- ja ühiskonnauuringute firmas InCase uuringukonsultandina.

E-post: kristiina@incase.ee

Maria Murumaa-Mengel on Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi sotsiaalmeedia lektor, kelle doktoritöö keskendub online-keskkondade auditooriumidele. Huvipakkuvad uurimisvaldkonnad on põlvkondadevahelised suhted uue meedia keskkondades, online-privaatsus infoühiskonnas ning noorte internetikasutus laiemalt. Lisaks Tartu Ülikoolis tudengite õpetamisele käib Maria koolides õpilaste, õpetajate ja lapsevanematega online-võimalustest ja -riskidest kõnelemas. 2015. aastal avaldatud publikatsioonidest võib esile tõsta artikli Drawing the Threat: A Study on Perceptions of the Online Pervert among Estonian High-School Students ajakirjas Young ning raamatus Journalism, Representation and the Public Sphere avaldatud peatüki “I Have Nothing to Hide”: A Coping Strategy in a Risk Society.

E-post: maria.murumaa@ut.ee

Karmen Palts on Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi doktorant. Tal on magistrikraad pedagoogikas ja psühholoogias ning ta tegeleb lapsevanemate ja õpetajate nõustamisega. Tema uurimistöö keskendub peamiselt õpetajate–lapsevanemate vahelisele kommunikatsioonile, kommunikatsioonikanalitele ja -eelistustele ning privaatsuse küsimustele digikommunikatsioonis. Ta on avaldanud artikleid ajakirjades Trames ja International Journal of Education and Development using ICT.

E-post: karmen@palts.ee

Kairi Talves on Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi sotsioloogia doktorant. Tema peamiseks uurimisvaldkonnaks on soouuringud, täpsemalt lapsevanemate kasvatuspraktikad ja nende mõju soolisele sotsialiseerumisele ja põlvkondadevahelistele suhetele. Ta on avaldanud mitmeid artikleid rahvusvahelistes kogumikes ja teadusajakirjades, näiteks Cyberpsychology: Journal of Psychosocial Research on Cyberspace ja Women’s Studies International Forum.

E-post: kairi.talves@ut.ee

Inga Kald on Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituudi kommunikatsioonispetsialist. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja kommunikatsiooni bakalaureuseõppe ja kommunikatsioonijuhtimise magistriõppe. Inga keskendus oma bakalaureusetöös 5-7-aastaste laste positiivsele meediakasutusele ning magistritöös 1.-2. klassi laste riskikogemustele ja toimetulekustrateegiatele veebimaailmas.

E-post: inga.kald@ut.ee