GENIRE: Põlvkonnad ja põlvkondade vahelised suhted kujunevas infoühiskonnas

Sotsialiseerumismõjurite interaktsioonimustrid

Sellesse alaossa koondatud publikatsioonid vastavad järgmistele uurimisküsimustele:

Missugused on interaktsioonimustrid laste/noorte, nende eakaaslaste ja õdede-vendade, vanemate ja õpetajate vahel kujunevasse infoühiskonna sotsialiseerumise protsessis? Millisel määral vahendavad vanemad oma laste televaatamist ja internetikasutust, missuguseid strateegiaid nad kasutavad? Kuidas sotsiaal-demograafilised ja kultuurilised faktorid mõjutavad vahendamisstrateegiaid? Kuidas lasteaiaõpetajad edendavad laste meediapädevust?

Kalmus, V. (2012). Making sense of the social mediation of children’s internet use: Perspectives for interdisciplinary and cross­cultural research. Wijnen, C.W.; Trültzsch, S.; Ortner, C. (Eds.). Medienwelten im Wandel: Kommunikationswissenschaftliche Positionen, Perspektiven und Konsequenzen. Festschrift für Ingrid Paus­Hasebrink (137-­149). Wien: Springer.

Kalmus, V. (2012). Kuidas mörtida infoühiskonna müüri? Pruulmann-­Vengerfeldt, P., Orav, P., Murakas, R. (Toim.). Professoritelt Eesti ühiskonnale (51­-55). Tartu: Tartu Ülikool.

Kalmus, V.; Blinka, L.; Ólafsson, K. (2015). Does it matter what Mama says: Evaluating the role of parental mediation in European adolescents’ excessive internet use. Children and Society, 29(2), 122­-133.

Kalmus, V.; Roosalu, T. (2011). Parental mediation of EU kids’ Internet use revisited: Looking for a complex model of cross­national differences. International Journal of Media and Cultural Politics, 7, 55-­66.

Kalmus, V.; Roosalu, T. (2012). Institutional filters on children’s internet use: An additional explanation of cross­national differences in parental mediation. Walrave, M.; Heirman, W.; Mels, S.; Timmerman, C.; Vandebosch, H. (Eds.). e­Youth: Balancing between Opportunities and Risks (235-­250). Peter Lang Publishers House.

Kalmus, V.; von Feilitzen, C.; Siibak, A. (2012). Effectiveness of teachers’ and peer’s mediation in supporting opportunities and reducing risks online. Livingstone, S.; Haddon, L.; Görzig, A. (Eds.). Children, risk and safety on the internet: Research and policy challenges in comparative perspective (245­-256). Bristol: The Policy Press.

Keller, M.; Ruus, R. (2014). Pre-schoolers, parents and supermarkets: Co-shopping as a social practice. International Journal of Consumer Studies, 38(1), 119-126.

Kruuse, K.; Kalmus, V. (2014). When the villain remains unpunished: Unintended effects of the social mediation of young children’s TV viewing. International Journal of Media and Cultural Politics, 10(3), 355-363.

Palts, K.; Harro-Loit, H. (2015). Parent-teacher communication patterns concerning activity and positive-negative attitudes. Trames: Journal of the Humanities and Social Sciences, 19(69/64)(2), 139–154.

Palts, K.; Kalmus, V. (2015). Digital channels in teacher-parent communication: The case of Estonia. International Journal of Education and Development using ICT, 11(3), 65-81.

Roosalu, T.; Kalmus, V. (2011). Families bolstering the effects of globalisation: Do welfare regimes explain cross­national differences in parenting strategies? Papanikos, G.T. (Ed.). Essays on Social Themes (247­-258). Athens: ATINER.

Siibak, A.; Tamme, V. (2013). ‘Who introduced Granny to Facebook?’: An exploration of everyday family interactions in web-based communication environments. Northern Lights, 11(1), 71-89.

Soo, K.; Kalmus, V.; Ainsaar, M. (2015). Eesti õpetajate roll laste internetikasutuse sotsiaalses vahendamises. Eesti Haridusteaduste Ajakiri, 3(2), 156-185.

Talves, K.; Kalmus, V. (2015). Gendered mediation of children’s internet use: A keyhole for looking into changing socialization practices. Cyberpsychology: Journal of Psychosocial Research on Cyberspace, 9(1).

Tamme, V.; Siibak, A. (2012). Enhancing family cohesion through web-based communication: Analysis of online communication practices in Estonian families. Observatorio (OBS*), 001-028.

Vinter, K. (2012). The formation of new media preferences among pre­school children in the context of peer culture and home interaction: A pedagogical perspective. Cyberpsychology: Journal of Psychosocial Research on Cyberspace, 6(2).